Kurzy finanční gramotnosti

Pomáháme se vzděláváním v oblasti finanční gramotnosti dětem a široké veřejnosti.

Kurzy

Kurzy pro školy

S finanční gramotností je nutné začít už u dětí. Programy máme připraveny od 3. tříd základních škol až po středoškoláky.

Více o programech se můžete dozvědět zde.

 

 

 

Kurzy pro veřejnost

Kurz je vhodný pro ty, kteří jsou ohroženi předlužeností nebo se o této problematice chtějí dozvědět více.

Délka kurzu záleží na požadavcích veřejnosti. 

Kurzy pro firmy

Kurzy finanční gramotnosti jsou většinou připraveny "na míru" dle požadavků firem.

Programy k náhlednutí naleznete zde.

A2022/0027-SP/VP, 8 hodin

Akreditovaný kurz finanční gramostnosti

Kurz bude zaměřen na získání základních pojmů v oblasti finanční gramotnosti včetně vysvětlení si základních pojmů z této oblasti. Jak vytvořit rozpočet jednotlivce či rodiny tak, aby se osoba vyvarovala dluhové spirály. Jak vyzrát nad úvěrovými predátory a jak vyhodnotit rizikovost půjček a úvěrů včetně spočítání si nákladů za půjčování si. Dále se zaměřuje kurz na prevenci dalšího zadlužování se, to znamená, že se účastník naučí komunikovat s věřiteli, naučí se napsat žádost o splátkový kalendář, pozastavení úvěru či exekuce atp. Závěrem kurzu se účastník naučí tzv. cestu dluhu, kdy se názorně ukáže, jak dluh pracuje od první nesplacené splátky až po exekuci (exekuční tituly a příkazy).

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.
Rezervace

Tel: 602 401 101
Email: aneta.nogawczykova@kapaops.cz

Adresa

Družstevní 294, Třinec

Reference

Jsem žákyně 9.třídy a byla jsem účastníkem přednášky Dluh jako komplikace. Doporučuji, aby přednáškou prošlo mnoho lidí. Zmenšil by se počet bezdomovců, kteří přišli o všechno jen díky tomu, že je podvedli bankovni šmejdi. Přednáška dá lidem do života hodně. Z přednášky jsem si odnesla spoustu rad do života. Třeba když si budu potřebovat půjčit, kde si půjčit, kde za žádnou cenu ne a na co si dát pozor. Mnoho lidí přišlo o vše jen proto, že skočili podvodníkům na „špek“ a nevěděli, na co si dát pozor.
Já jsem to vyhrála, měla jsem skvělou přednášející, která vše rozumně vysvětlila. Doufám, že se přednášky rozšíří.
(N.G. 9. A)

Dne 18.10. jsme měli besedu o dluzích. Jak se s nimi vyrovnat nebo se do nich vůbec nedostat. Už na začátku jsem byla ráda, že něco takového máme, protože jsme se zatím o něčem podobném nebavili. Ano, měli jsme hodiny, například občanské výchovy, kde jsme se o podobném tématu zmínili, ale nikdy to nebylo podrobně zaměřeno na to, jak se dluhům vyhnout, co dělat, když se do nějakého dostaneme a mnoho dalšího.
Vše podle mě probíhalo skvěle. Paní lektorku, která besedu vedla, se dobře poslouchalo a zajímalo mě všechno, o čem jsme se bavili. Naučila jsem se co je to RPSN, jak přemýšlet, když bych si chtěla půjčit peníze a mnoho věcí, které jsem nevěděla.
Beseda byla skutečně užitečná a myslím si tedy, že by ji mělo mít co nejvíce mladých lidí na základních školách, protože finanční gramotnost je důležitá a mělo by se o ní více mluvit.
(E.S. 9. A)

Naše základní škola poslední tři roky v rámci projektu MAP II spolupracovala s organizací Kapa,o.p.s.  Organizace na naší škole vedla přednášky, kurzy a projektová dopoledne z oblasti finančí a matematické gramotnosti. Pro žáky devátých tříd se tři školní roky po sobě uskutečnila beseda na téma "Dluh jako komplikace" a pro žáky 8. tříd v jednom školním roce proběhodlo čtyřhodinové projektové dopoledne na téma "Finance a rodinný rozpočet". Bohužel kvůli pandemii se nám více akcí nepodařilo zorganizovat. 

Všechny akce měly kladný ohlas jak u žáků, tak u pedagogických pracovníků vyučujících matematiku a občanskou výchovu, kteří se besed zúčastnili. Akce byly hodnoceny jako velmi přínosné a vyučující by ocenili jejich konání i v nadcházejících školních letech. 

Paní lektorka Bc. Aneta Nogawczyková, MBA měla přednášky a kurzy promyšlené, teorii prokládala řadou zajímavých zkušeností z praxe a výklad měla přizpůsobený věku dětí.